Pelety LUKAPELET vyrábíme moderní technologií PDF Tisk Email


ddl logo_certifikat_plus_A1Peletky LUKAPELET jsou lisovány pod tlakem z čistých smrkových hoblin z vlastní výroby hoblovaných profilů DDL, bez chemických přísad a pojidel. Vstupním materiálem je výhradně čistá hoblina, bez kůry a nežádoucích příměsí!  Peletky neobsahují přidaná pojiva ani jiné chemické příměsi, které zkracují životnost kotle. Požadovanou pevnost a soudržnost po slisování zajišťují přírodní látky obsažené ve dřevu.

Peletky LUKAPELET o průměru 6 mm zajišťují velmi kvalitní spalování a umožňují přesnou regulaci tepelného výkonu při zachování maximální čistoty a ekologie spalovacího procesu.

Pelety LUKAPELET vyrábíme na kvalitním granulátoru moderní konstrukce. Hlavní částí lisů je kruhová pracovní komora, uzavřená vzadu zadní stěnou, vpředu otvíratelnými dveřmi a po obvodu svisle uloženou prstencovou matricí se systémem protláčovacích otvorů. Matrice je poháněná elektromotorem a otáčí se kolem své osy. Ve vnitřním prostoru pracovní komory jsou k zadní stěně uchyceny dvě lisovací rolny, které protlačují sypký materiál přes otvory v matrici, a tím dochází k jeho slisování do podoby pelet.

Materiál je pomocí šneku přiváděn otvorem v zadní stěně komory do středu matrice, což zajišťuje rovnoměrné lisování pelet. Odsávacím otvorem ve dveřích je z vnitřního prostoru komory odsávána vlhkost, která se uvolňuje z hoblin vlivem jejich zahřívání při stlačování.

peletky pas peletky rezacka peletky podavac